W jaki sposób dieta pomaga erekcji?

Myli się ten, kto myśli, że dieta nie ma żadnego związku z męską potencją. Jak pokazują badania dieta może zaburzać lub wspomagać mężczyznę w zdolności utrzymania erekcji. Zmiany, jakie następują we współczesnym życiu, jego tempo, zmiany klimatu i zanieczyszczenie środowiska, w końcu spożywanie przetworzonej żywności – wszystko to wpływa negatywnie na jakość życia seksualnego. 

Wpływ diety na erekcję

Dieta może zarówno wspomagać erekcję jak ją uniemożliwiać. Codziennie zjadamy wiele produktów żywnościowych, które w długim czasie działają negatywnie na męską potencję. Wpływają negatywnie na układ krążenia, podnoszą poziom złego cholesterolu we krwi, blokują naczynia krwionośne. Produkty żywnościowe, których nadmiar odbija się w intymnej sferze życia to:

  • alkohol, rozszerzając naczynia krwionośne nie pozwala na utrzymanie krwi w ciałach jamistych prącia, niszczy wątrobę odpowiadającą m.in. metabolizm testosteronu
  • przetworzone produkty mięsne, zawierają mnóstwo tłuszczu, konserwantów i sztucznych dodatków smakowych
  • gotowe dania, zwykle produkowane z niskiej jakości składników, bogate w tłuszcz i sztuczne składniki smakowe

Dieta na wspomaganie erekcji

Dieta na wspomaganie erekcji to zdrowe odżywianie się, przede wszystkim:

  •  NNKT czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, znajdujące się w rybach, owocach morza, orzechach i nasionach.
  • Cynk , niedobór cynku powoduje spadek libido, a on sam pomaga w produkcji testosteronu, znajduje się w ostrygach, owocach morza, morskich rybach, orzechach i pestkach, w produktach pełnoziarnistych.
  • Selen, ponad połowa zawartości selenu w męskim organizmie znalazła swoje miejsce w jądrach, selen znajduje się w podrobach, skorupiakach i rybach, ale też w czosnku i roślinach strączkowych.
  • Witamina D, w sposób bezpośredni odpowiada w organizmie za poziom testosteronu we krwi, znajduje się w jajkach, tłustych rybach.
  • Glicyna oraz prolina wpływają na równowagę neurotransmisji w mózgu, umożliwiają wydajniejszy sen, który przekłada się na sprawność seksualną, przyspieszają regenerację organizmu, znajdują się w galaretkach, nóżkach oraz żelatynie

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/