Sok z buraka i jego zbawienny wpływ na zdrowie

Buraki mają w sobie wiele dobroczynnych dla naszego organizmu pierwiastków i minerałów. Co prawda nie są szczególnie pełne witamin, ale za to są bogate w żelazo i wapń oraz magnez, potas, mangan, sód, a nawet miedź, chlor, fluor, cynk, bor, lit, molibden, kobalt oraz rzadko spotykane w warzywach rubid i cez. To prawdziwa kopalnia pierwiastków potrzebnych naszemu organizmowi.

Dzięki nim nasz organizm osiągnie wyższą odporność, wolniej będzie się starzał, a nawet zapobiegnie powstawaniu nowotworów. Jedna szklanka dziennie pysznego soku z buraków może uczynić cuda: obniży ciśnienie krwi, ochroni przed katarem, uchroni przed zgagą, zwiększy naszą wydajność i doda sił.

Buraki to wspaniały kreator krwi. Sok z buraka zapobiega anemii, a nawet wspomaga leczenie białaczki. Zawarte w burakach barwniki są bardzo silnymi przeciwutleniaczami i aż czterokrotnie zwiększają przyswajanie tlenu przez nasze komórki, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy uprawiają sport.

Te czerwone warzywa obfitują również w kwas foliowy, który nie tylko odpowiada za prawidłowy rozwój płodu, ale też pomaga usunąć z krwi homocysteinę, której wysoki poziom może wywołać choroby serca. Buraki pomagają również zbić poziom cholesterolu oraz przeciwdziałają zwapnieniom naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz